« Ožujak 2024 »

Pregled djece za upis u 1. razred
Autor: Ante Karin, 15. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

vezano uz obavijesti o nastavku upisa djece u prvi razred osnovne škole obavještavamo vas da će se 28. i 29. svibnja te 1. i 2. lipnja 2020. godine provesti liječnički pregledi djece u školskoj ambulanti u Imotskom (dr. Katica Vučemilović). Svako je dijete dobilo svoj termin u trajanju od 40 minuta te je jako važno pridržavati se istih, a o terminima će vas telefonski obavijestiti odgajateljice. Popis djece s terminima će biti izvješeni i na ulaznim vratima škola.

Na pregled je potrebno donijeti knjižicu cijepljenja djeteta i dodatnu medicinsku dokumentaciju koju posjedujete (nalazi, mišljenja i sl.). Zubna putovnica i ostali nalazi provest će se na jesen, ukoliko epidemiološka situacija bude dozvoljavala.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta, odnosno učenika zbog upisa u prvi razred, koji provode Stručna povjerenstva škola i ureda nadležnih za obrazovanje za sada se još neće provoditi.

Dodatne upute za pregled djece u školskoj ambulanti pročitajte u nastavku obavijesti.

S poštovanjem,

Ante Karin

OSNOVNA ŠKOLA ZMIJAVCI

Dr. Franje Tuđmana 189

21266 Zmijavci

U P U T E ZA P R E G L E D D J E C E U Š K O L S K O J A M B U L A N T I

S obzirom na aktualnu epidemiološku situaciju i organizaciju rada u Službi za školsku i adolescentnu medicine Nastavnog zavoda za javno zdravstvo SDŽ, ovim putem Vas obavještavamo o nastavku aktivnosti i uputama vezanim uz preglede djece pred upis u 1. razred

NADLEŽNI TIM ŠKOLSKE MEDICINE ZA OŠ ZAGVOZD je:

• Katica Vučemilović, dr.med., spec. šk. med.

- Tel.: 021 842 746

- katica.vucemilovic@nzjz-split.hr

• Ana Kusić, bacc.med.techn.

- ana.kusic@nzjz-split.hr

Djeca NE TREBAJU prije pregleda obaviti laboratorijske pretrage ni pregled stomatologa (zubnu putovnicu). Nalazi i zubna putovnica će se moći dostaviti naknadno (ovisno o epidemiološkoj situaciji). Školskoj liječnici ste dužni dostaviti sljedeću dokumentaciju:

• Upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (nalazi se uz obavijest kao priloženi dokument)

• Dodatna dokumentacije ako postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju, Mišljenje predškolske ustanove/ vrtića o razvojnim aspektima djeteta ovisno o kronološkoj dobi)

Prema preporuci Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, pri upisu će se obaviti cijepljenje MOPA-RU i IPV

VAŽNO!

1. Prilikom dolaska na pregled, u pratnji smije biti samo jedan roditelj, a dolazi se točno u vrijeme termina za pregled.

2. Sukladno epidemiološkim mjerama i preporukama, prije ulaska u ustanovu i čekaonicu, djeci i pratnji će se mjeriti tjelesna temperatura.

3. Djeca i odrasli u pratnji s febrilitetom i respiratornim simptomima neće biti primljeni.

4. Obavezna je dezinfekcija ruku prije ulaska u ordinaciju.

5. Odrasle osobe u pratnji molimo da dođu sa zaštitnom maskom.

6. Obavezno donijeti iskaznicu cijepljenja i zdravstvenu iskaznicu.

7. Prije ulaska na pregled, roditelj će ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARSCoV-2 virusom za sebe i dijete.

8. Dijete će tijekom pregleda biti samo u ordinaciji s liječnicom, a roditelj će ga čekati ispred u čekaonici. Na kraju pregleda roditelj će nakratko moći ući u ordinaciju i konzultirati se s liječnicom. 9. Roditelj će biti prisutan u ordinaciji u trenutku cijepljenja djeteta.

Preporučamo da kod sebe imate kemijsku olovku, suhu olovku i gumicu.

Stručna služba OŠ ZMIJAVCI