« Travanj 2024 »

Europski tjedan kodiranja
Autor: Josip Jonjić, 26. 10. 2021.

U tjednu od 18. listopada do 22. listopada naša škola sudjelovala je u Europskom tjednu kodiranja. Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Aktivnosti s učenicima su provele Alma Šuto, učiteljica informatike i tehničke kulture i Marijana Krištić, učiteljica informatike. Sudjelovali su učenici svih razreda, a osim Centralne škole sudjelovale su i područne škole: Drum, Znaori i Milan Trutin-Šilje.

Više o događaju možete pročitati klikom na OPŠIRNIJE.

Marijana Krištić, učiteljica informatike

Učenici 1. i 2. razreda programirali su bez digitalne tehnologije pomoću Cody Roby kartica te su sudjelovali u aktivnosti Pixel Art. Učenici 3. i 4. razreda su sudjelovali u radionici Mali kriptografi pišući tajne poruke prijateljima pomoću tajnih znakova. Učenici 5. razreda su pomoću binarnih zapisa kodirali brojeve mobitela, te pomoću tablice ASCII koda programirali pjesme, dok su šesti razredi programirali igricu u programskom jeziku Scratch. Učenici sedmih razreda izradili s  model umjetne inteligencije za virtualnog savjetnika, a učenici osmih razreda model umjetne inteligencije za prepoznavanje lica. Sve aktivnosti su pratile kurikulum nastavnog predmeta informatika od 1. do 8. razreda. Događaj je zabilježen na stranici Code Week pod nazivom Programiranje, kodiranje i umjetna inteligencija.

CERTIFIKAT

FOTO