« Ožujak 2024 »

Upis učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.
Autor: Ante Karin, 29. 5. 2020.

Na temelju Odluke o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. koje je Ministarstvo znanosti i obrazovanja donijelo 22. svibnja 2020. godine, obavještavamo vas o sljedećem:

Učenici se prijavljuju i upisuju u I. razred srednje škole elektroničkim načinom preko mrežne stranice www.upisi.hr, a na temelju natječaja za upis koji raspisuju i objavljuju škole.

Učenici će se prijavljivati za upis i upisivati u I. razred srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. u ljetnome i jesenskome upisnom roku.

Više pročitajte u nastavku obavijesti

Kandidati s teškoćama

Jesenski upisni rok

Učenici nakon prijava u sustav trebaju izvršiti pregled osobnih podataka i zaključnih ocjena te općeg uspjeha i o svim eventualno uočenim netočno navedenih podataka obavijestiti svoga razrednika i zatražiti njihov ispravak.

Učenik odabire 6 programa i na prvo mjesto stavlja školu koju najviše želi upisati. Na temelju javne objave konačnih ljestvica poretka učenik ostvaruje pravo upisa u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. Učenik svoj upis potvrđuje vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) dostupnom na mrežnoj stranici NISpuSŠ-a (www.upisi.hr), koji je dužan donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem u srednju školu u propisanim rokovima (vidi u tablici).

Nakon što učenik potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na obrascu (upisnici) i dostavi ga srednjoj školi, učenik je upisan u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. Ako učenik zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima sukladno točkama X., XI. i XII. ove Odluke dostaviti potpisan obrazac (upisnicu) za upis u I. razred, dužan ga je donijeti osobno ili dostaviti elektroničkim putem njegov roditelj/skrbnik ili opunomoćenik.

Natječaj za upis učenika objavljuje se najkasnije do 30. lipnja 2020. godine na mrežnim stranicama i oglasnim pločama srednje škole i osnivača. Natječaj za upis sadrži popis programa obrazovanja i broj upisnih mjesta po vrstama programa obrazovanja, rokove za upis učenika u I. razred, predmet posebno važan za upis koji određuje srednja škola, natjecanje iz znanja koje se vrednuje pri upisu, a određuje ga srednja škola, popis zdravstvenih zahtjeva za programe obrazovanja u koje srednja škola planira upisati učenike (sukladno Jedinstvenome popisu zdravstvenih zahtjeva srednjoškolskih programa u svrhu upisa u I. razred srednje škole), popis potrebnih dokumenata koji su uvjet za upis u pojedini program obrazovanja, datume provođenja dodatnih ispita i provjera, popis stranih jezika koji se izvode u školi kao obvezni nastavni predmeti, datume zaprimanja upisnica i ostale dokumentacije potrebne za upis te ostale kriterije i uvjete upisa koji se utvrđuju u skladu s ovom Odlukom i Pravilnikom o elementima i kriterijima.

Objavljen brošure Idemo u srednju

Priloženi dokumenti: