« Travanj 2024 »

JOB-SHADOWING posjet kolegica iz Ensemble scolaire Saint Bruno, Francuska
Autor: Alma Šuto, 26. 5. 2022.

Naša škola je u razdoblju od 25. do 27. svibnja 2022. godine, domaćin job shadowing aktivnosti osnovnoj školi Ensemble scolaire Saint Bruno iz Entre-deux-Guiers, Francuska. U našoj školi na promatranju rada (job shadowing) koji je, oblik stručnog usavršavanja kada učitelji prate i promatraju rad učitelja iz škole domaćina na njegovom radnom mjestu, sudjeluju kolegice Carine Reigner Sainthon, Audrey Vachon France, Cécile Cote i Isabelle Degiovani.

Na ovaj je način naša škola ostvarila ciljeve internacionalizacije škole i razvijanje Europske dimenzije škole koji su dio našeg školskog Europskog razvojnog plana, a istovremeno i ciljevi našeg Erasmus+ KA1 projekta 3IN. Također smo ovim aktivnim sudjelovanjem doprinijeli i ostvarivanju ciljeva Erasmus+ projektu  Belongs to Europe! (Project code :2021-1-FR01-KA121-SCH-000010591) koji provode kolegice iz Francuske.

U  organizaciji i programu job shadowing aktivnosti iz naše škole sudjeluju:

Koordinator: Alma Šuto, učitelj informatike i tehničke kulture

Projektni tim: Josip Jonjić, Ivana Rako Vuksan, Marijana Krištić, Kristina Jakić, Dražena Livajić i Katarina Šumanović.

Detaljan raspored sudjelovanja na nastavnim satima i raspored ostalih aktivnosti možete pogledati ako kliknete opširnije.

Tijekom tri dana boravka u našoj školi, učiteljice razredne nastave iz Francuske svakodnevno su pratile rad učitelja naše škole prema sljedećem rasporedu:

U srijedu su Ivana Rako Vuksan, Kristina Jakić i Alma Šuto kolegice iz Francuske upoznale sa kulturnim i prirodnim znamenitostima grada Imotskog i okolice, dok su u četvrtak Josip Jonjić; Katarina Šumanović, Ivana Rako Vuksan i Alma Šuto kolegice upoznali sa kulturnim i prirodnim znamenitostima Zmijavaca.

U četvrtak 25.svibnja učiteljica informatike i tehničke kulture Alma Šuto je održala radionicu za francuske učiteljice o informatičkom obrazovanju učenika i uporabi ICT u nastavi u hrvatskom obrazovnom sustavu.