Projekt Europeana DSI-4  - Europeana digitalnih uslužnih infrastruktura (DSI)

Trajanje projekta: 1. siječanj 2019. – 31. kolovoz 2020.

Sudjeluju po 1 ambasador i  po 10 učitelja iz: Francuska, Španjolska, Rumunjska, Hrvatska, Grčka, Poljska, Italija, Turska, Malta, Portugal, Mađarska, Finska, Europska škola. Dio hrvatske skupine učitelja je učiteljica informatike i tehničke kulture Alma Šuto.

Više o projektu možete pročitati ako kliknete ovdje.

Cilj projekta:
•Svaki učitelj tijekom svake projektne godine treba:
•Izradite jedan scenarij učenja koristeći predloženi predložak i uključujući Europeana resurse.
•Provedite vlastiti scenarij učenja i napisati na blogu Podučavanje s Europeanom (Teaching with Europeana) povratnu informaciju o scenariju učenja.
•Provesti barem jedan od scenarija učenja svojih kolega i napisati priču o provedbi na blogu Podučavanje s Europeanom (Teaching with Europeana)
•Sve scenarije učenja možete pogledati: https://blogs.eun.org/teachwitheuropeana/

Provedbu scenarija učenja koji je izradila Alma Šuto u prvoj projektnoj godini sa učenicima petih razreda možete pogledati ako kliknete ovdje.
Provedbu scenarija učenje koji je izradila kolegica Eva Toth iz Mađarske sa učenicima sedmih razreda možete pogledati ako kliknete ovdje.

29th Science Projects Workshop u Future Classroom Lab (SPW@FCL)

Autor: Alma Šuto, 16. 6. 2019. 09:35

Hrvatski nastavnici na 29th Science Projects Workshop u Future Classroom Lab (SPW@FCL)

Brussels, Belgija 7.-8. lipanj 2019.

Rad nastavnika svake korisničke skupine se pratio tijekom školske godine (izrađeni scenariji poučavanja, implementacijske priče, aktivnost na blogu), te je iz svake  korisničke skupine European Schoolnet odabrao nastavnike koji su nagrađeni sudjelovanjem na radionici u Future Classroom Lab u Briselu. Ovogodišnji pobjednici su prikazani na slici. Iz hrvatske korisničke skupine odabrane su dvije nastavnice i jedna učiteljica.

Na dvodnevnoj radionici u Briselu sudjelovale su četiri odgojno- obrazovne djelatnice osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske: Ivana Štiglec i Daniela Dorčak iz I. gimnazije Osijek, Alma Šuto iz Osnovne škole Zmijavci i Dilajla Pavletić iz Osnovne škole Vladimira Nazora Crikvenica.

Osim iz Hrvatske, seminar je okupio sudionike iz još trinaest zemalja.

Kroz plenarni dio seminara i radionice sudionici su saznali puno o razvoju digitalne platforme Europeana, korištenju digitalne kulturne baštine u nastavi STEM područja, učinku projekta na sudionike kao i o poučavanju s Europeanom i načinima popularizacije ideja. Također, nastavnici su imali priliku pružiti povratnu informaciju o projektu te proširili svoju mrežu suradnika.