preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zmijavci

Login

       Sigurna škola

e-Dnevnik

 

Anketa
Učenici bi trebali više učiti o svom zavičaju (obilježja, povijest, običaji, kultura)?



Informacije za roditelje

                                                                                                                    

Raspored sati

 

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Tražilica
Brojač posjeta
Ispis statistike od 13. 4. 2013.

Ukupno: 478457
Danas: 37
Knjižnica OŠ Zmijavci

E-katalog školske knjižnice

 

Prva pomoć

qrcode

 

 
Projekt Europeana DSI-4  - Europeana digitalnih uslužnih infrastruktura (DSI)
 
 
Trajanje projekta: 1. siječanj 2019. – 31. kolovoz 2020.
 
Sudjeluju po 1 ambasador i  po 10 učitelja iz: Francuska, Španjolska, Rumunjska, Hrvatska, Grčka, Poljska, Italija, Turska, Malta, Portugal, Mađarska, Finska, Europska škola. Dio hrvatske skupine učitelja je učiteljica informatike i tehničke kulture Alma Šuto.
 
Više o projektu možete pročitati ako kliknete ovdje.
 
Cilj projekta:
•Svaki učitelj tijekom svake projektne godine treba:
•Izradite jedan scenarij učenja koristeći predloženi predložak i uključujući Europeana resurse.
•Provedite vlastiti scenarij učenja i napisati na blogu Podučavanje s Europeanom (Teaching with Europeana) povratnu informaciju o scenariju učenja.
•Provesti barem jedan od scenarija učenja svojih kolega i napisati priču o provedbi na blogu Podučavanje s Europeanom (Teaching with Europeana)
•Sve scenarije učenja možete pogledati: https://blogs.eun.org/teachwitheuropeana/
 
 
Provedbu scenarija učenja koji je izradila Alma Šuto u prvoj projektnoj godini sa učenicima petih razreda možete pogledati ako kliknete ovdje.
Provedbu scenarija učenje koji je izradila kolegica Eva Toth iz Mađarske sa učenicima sedmih razreda možete pogledati ako kliknete ovdje.
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
29th Science Projects Workshop u Future Classroom Lab (SPW@FCL)
Autor: Alma Šuto, 16. 6. 2019.

Hrvatski nastavnici na 29th Science Projects Workshop u Future Classroom Lab (SPW@FCL)

Brussels, Belgija 7.-8. lipanj 2019.

Rad nastavnika svake korisničke skupine se pratio tijekom školske godine (izrađeni scenariji poučavanja, implementacijske priče, aktivnost na blogu), te je iz svake  korisničke skupine European Schoolnet odabrao nastavnike koji su nagrađeni sudjelovanjem na radionici u Future Classroom Lab u Briselu. Ovogodišnji pobjednici su prikazani na slici. Iz hrvatske korisničke skupine odabrane su dvije nastavnice i jedna učiteljica.

 

Na dvodnevnoj radionici u Briselu sudjelovale su četiri odgojno- obrazovne djelatnice osnovnih i srednjih škola iz Hrvatske: Ivana Štiglec i Daniela Dorčak iz I. gimnazije Osijek, Alma Šuto iz Osnovne škole Zmijavci i Dilajla Pavletić iz Osnovne škole Vladimira Nazora Crikvenica.

Osim iz Hrvatske, seminar je okupio sudionike iz još trinaest zemalja.

Kroz plenarni dio seminara i radionice sudionici su saznali puno o razvoju digitalne platforme Europeana, korištenju digitalne kulturne baštine u nastavi STEM područja, učinku projekta na sudionike kao i o poučavanju s Europeanom i načinima popularizacije ideja. Također, nastavnici su imali priliku pružiti povratnu informaciju o projektu te proširili svoju mrežu suradnika.


 

Početkom ove školske godine, European Schoolnet je natječajem odabrao 13 Europeana ambasadora iz Francuske, Španjolske, Rumunjske, Hrvatske, Grčke, Poljske, Italije, Turske, Malte, Portugala, Mađarske, Finske te predstavnika Europske škole. Uslijedio je natječaj kojim je odabrano 130 nastavnika koji čine korisničke skupine. Tijekom godine svaki je ambasador radio sa svojom korisničkom skupinom koju čini 10 nastavnika. Europeana ambasador za Hrvatsku je prof. Ivana Štiglec, a članovi hrvatske korisničke skupine su: Anita Lasić, Nataša Tram, Tomislav Pavlović, Daniela Dorčak, Dilajla Pavletić, Mirela Radošević, Marica Jurec, Josip Kličinović, Alma Šuto i Željka Fuderer Levak.

Cilj projekta je popularizirati korištenje platforme Europeana u nastavi. Europeana je digitalna platforma za kulturnu baštinu i sadrži milijune digitalnih predmeta iz različitih europskih muzeja, knjižnica, galerija i arhiva. Svaki je nastavnik korisničke skupine trebao izraditi scenarij poučavanja koji uključuje Europeana resurse, provesti scenarij u svojoj učionici, pokazati aktivnost na blogu Teaching with Europeana, napisati osvrt na provedeni sat, odabrati i provesti scenarij poučavanja svojih europskih kolega te napisati implementacijsku priču o provedenom scenariju.

Scenarije poučavanja možete pogledati na blogu: https://blogs.eun.org/teachwitheuropeana/





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju