Projektne aktivnosti provedene u našoj školi

U povodu međunarodne proslave Erasmus dana (od 10. do 12. listopada 2019.) i ovogodišnjeg projekta Erasmus +, ovaj su tjedan u našoj školi održane radionice pod nazivom „Erasmus i ja“.  Učenicima 5. razreda radionicu su održali učitelji Dražena Livajić, Tomislava Repušić i Josip Jonjić, učenicima 7. razreda radionicu su održale učiteljice Matea Jonjić i Andrijana Bagarić, a za učenike 8. razreda radionicu je održao pedagog Ante Karin, dok su učiteljice Ivana Rako Vuksan i Alma Šuto roditeljima učenika uključenih u ovogodišnji projekt predstavile  projekt Erasmus +.

1. Radionica za učenike 8. razreda održana je s ciljem motiviranja učenika za sudjelovanjem u Erasmus + projektu. Cilj radionice je da se učenici upoznaju s pojmom mobilnost kao glavnoj sastavnici Erasmus + projekata te mogućnostima koje im se nude uključivanjem u neki od projekata. Učenici su se upoznali s izvorima u kojima mogu pronaći podatke o Erasmus + projektima (agencija za mobilnost,…).

Koristeći različite izvore informacija učenici su imali zadatak predstaviti mjesto koje bi voljeli posjetiti u okviru Erasmus+ projekta, napisati kratki tekst o odabranom mjestu (grad ili selo) kao odgovore na zadana  pitanja, tekst generirati u QR kodu, uz sliku odabranog mjesta tekst postaviti na Lino ploču te svoj odabir postaviti na zajednički plakat. Radionicu je vodio pedagog škole Ante Karin koji je za tu prigodu izradio igru asocijacije.                                                                                                        /upload/os-zmijavci/images/static3/1184/File/Igra%20asocijacije.ppsx

2. Sastanci projektnog tima

1. sastanak:

2. sastanak: 27. siječnja 2020. godine

IZRAĐENI ŠKOLSKI DOKUMENTI ZA EUROPSKE PROJEKTE

U sklopu aktivnosti za prijave i sudjelovanje u Erasmus projektnim aktivnostima izradili smo dva temeljna dokumenta kojima nastojimo ojačati školu u smislu njene internacionalizacije i modernizacije. Dokumenti sadrže razvojne potrebe škole u smislu jačanja njenog međunarodnog iskustva kao i opis načina na koji će se ove planirane akvnosti oživotvori te ojačati njenu europsku dimenziju.

Europski razvojni plan je integrirani dio strateškog razvoja škole i predstavlja potrebu škole u smislu internacionalizacije i, s njom povezanog, razvoja kvalitete učenja i poučavanja. Strategijom razvoja škole škola je jasno iskazala namjeru da svoju kvalitetu i konkurentnost gradi na obrazovnim mogućnostima suvremenih tehnologija.
Kako je vizija Škole biti vodeća ustanova u inovativnim pristupima nastavnom procesu i pripremi za cjeloživotno obrazovanje, a na osnovu uočene potrebe za dopunom postojeće nastave mogućnostima informacijsko-komunikacijskih tehnologija, Škola se odlučila za uvođenje ovih promjena kao najizglednijom mogućnošću da u što kraćem vremenu postane konkurentna na širem području.

Sve navedeno povećat će kapacitet škole za vođenje projekata na EU razini i internacionalizira je. Škola će bi spremnija integrira dobre prakse i nove metode u nastavu te ponudi učenicima modernije i atrakvnije izvannastavne akvnosti.

Priloženi dokumenti:
eurrazplan.pdf