« Travanj 2024 »

Adventske volonterske aktivnosti naše škole
Autor: Ante Karin, 19. 12. 2023.

Od ove smo školske godine u popis izvannastavnih aktivnosti uvrstili i volontiranje te smo početkom prosinca krenuli s provedbom planiranih aktivnosti. Bili smo u Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj na Kamenmostu, u Domu za starije i nemoćne u Runoviću i Dječjem odjelu Kliničkog bolničkog centra Split.

Detaljnije pod Opširnije

Osnovna škola Zmijavci od ove je školske godine u popis izvannastavnih aktivnosti uvrstila i volontiranje– taj human, sve više potreban i, nadasve, ljudski oblik odnosa između onih kojima je Bog dao da mogu pomagati i onih kojima je potreban bilo koji oblik pomoći.

Budući da zmijavačka škola (centralna i četiri područne) ima razvijenu humanitarnu aktivnost, jasno je da se odazivala na mnoge od njih, a među njima su brojne i one koje su sami inicirali. Stoga je bilo mnogo lakše donijeti ovakvu odluku i formirati učenički i učiteljski volonterski klub te krenuti s planiranim aktivnostima.

Prva je bila, u suradnji s udrugom MI iz Splita i Volonterskim centrom Split,  edukacija za učitelje volontere koja je provedena u Splitu od 11. do 13. prosinca ove godine koju je prošlo sedmero zaposlenika škole i koja će im biti od velike pomoći u organizaciji i provedbi novih humanitarnih aktivnosti. U suradnji sa spomenutim udrugama, za početak 2024. godine dogovorena je edukacija učenika i ostalih učitelja-volontera koji nisu prošli edukaciju u Splitu.

U školi je već oformljen učiteljski volonterski klub s 22 zaposlenika te je u tijeku formiranje učeničkog kluba za koji je pokazan izniman interes – već je prijavljeno preko 100 učenika.

U prosincu smo krenuli s provedbom planiranih aktivnosti. Bili smo u Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj na Kamenmostu, u Domu za starije i nemoćne u Runoviću i Dječjem odjelu Kliničkog bolničkog centra Split.

Nije potrebno posebno opisivati  svaki od njih. Samo ćemo dodati: oči su sve rekle.  Njihove - s kojim su nas oduševljenjem prihvatili; naše - s kolikom smo im željom došli. Osim prigodnih darova, djeca su priredila i kraći božićni program, u svim su im sobama zapjevali naše lijepe božićne pjesme i uljepšali im ovo vrijeme iščekivanja, barem taj jedan dan. Zaželjeli su da im opet dođemo, a mi smo im poručili da svakako računaju na to.

Na kraju, ali ne manje važno, zahvaljujemo i roditeljima naših učenika koji su se i ovaj put spremno odazvali na poziv jer su na taj način pridonijeli da i ove  naše aktivnosti nekoga usreće i uljepšaju predbožićne dane onima kojima je to najpotrebnije.

Fotografije ne objavljujemo. Ionako nisu bile razlog posjeta.