Pred početak nove školske godine
Autor: Ante Karin, 8. 9. 2011.

U ponedjeljak, 12. rujna 2011. godine počinje nastava u školskoj godini 2011./2012., te,  tom prigodom,  želimo uputiti nekoliko informacija:

Kako je ponedjeljak prvi nastavni dan koji se po svom sadržaju razlikuje od ostalih dana, svi učenici naše škole (centralna i područne škole) će taj dan doći u školu u jutarnjoj smjeni.

Prvi nastavni dan će učenici uglavnom provesti sa svojim razrednicima koji će im dati sve potrebne obavijesti za ovu školsku godinu, a nakon toga je predviđeno zajedničko druženje učenika, njihovih roditelja i učitelja.

U centralnoj školi će se u 9,30 sati u dvorani TZK izvršiti blagoslov učenika, učitelja i škole, a u područnim školama u dogovoru sa župnicima.

Svim našim učenicima i njihovim roditeljima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine s nadom da ćemo u zajedništvu i dobroj suradnji istu radost podijeliti i na kraju školske godine.

Našim prvašima želimo da ih radost prvoga školskoga dana prati kroz cijelo njihovo školovanje, uz želju da im svi: stariji učenici, učitelji, župnici i njihovi roditelji budu stalna potpora i pomoć i u kući, i na putu do škole, i u školi i na povratku njihovim kućama.

Posebno molimo vozače da ovih dana budu pažljivi, da ne žure i da stalno imaju na umu da se cestom  po prvi puta kreću „mala bića sa velikim torbama“ koja se žure u školu, koja se još nisu privikla na promet i koja su nesigurna pri prelasku ceste. Zato posebno pripazimo na prvaše, a ujedno i molimo sve: Dopustimo svim učenicima prednost u prometu te tako svi pridonesemo njihovoj zaštiti na cestama.