Dani kruha 2011.
Autor: Ante Karin, 28. 10. 2011.

I ove smo godine, 14. listopada,  u našoj školi povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje - Dana kruha  održali svečani program.

Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvalili smo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Ovogodišnja tema svečanosti je bila „Plodovi našeg zavičaja“. U sklopu programa je bilo predviđeno da svaki razred ima svoj štand na kojem će izložiti radova na temu kruha i plodova našega kraja.

Na kraju, zahvaljujemo svim roditeljima koji su pripomogli u pripravi proizvoda za ovaj dan, te onima koji su nam se pridružili na ovogodišnjoj svečanosti.

Zajednički dio programa  se sastojao od prikaza sljedećih aktivnosti:

  pripremanja i pečenja različitih vrsta krušnih proizvoda

  izložbe plodova užeg zavičaja

  predstavljanja zavičajne kuhinje

  zajedničkog blagovanja kruha i plodova zemlje

  postavljanja svečanog stola

  darivanja hrane

Na kraju smo završili s blagoslovom kruha i plodova zemlje.

Svi naši učenici i njihovi razrednici su se zaista potrudili da i ove godine program bude zaista svečanost i zahvalnost. Zahvaljujemo svima koji su na tome dali svoj doprinos.

Kako smo i najavili, ove godine su nam se pridružila i djeca iz našega vrtića sa svojom odgajateljicom prikazavši nam na svom štandu svoje radove na temu kruha, te su zaslužili pohvalnicu.

U sklopu programa smo predvidjeli da svaki razred na svom štandu prikaže izložbu radova na temu kruha i plodova našega kraja, a povjerenstvo će proglasiti najuspješniji razred i prigodno ga darivati.

Kako su svi razredi imali bogate štandove na kojima je bilo zaista vrijednih izložaka za koje je potrebno puno truda i volje, povjerenstvo se nije moglo odlučiti za dodjelu prve tri nagrade. Stoga je odlučio dodijeliti sljedeće nagrade:

- U NIŽIM RAZREDIMA:

1. Za prikaz izložaka (ručni radovi od jesenskih plodova) nagrađen je 4. razred

2. Za aranžman stola (kompletnost stola) nagrađen je 3. razred

3. Za najljepši uradak/izložak (zdjela od tijesta) nagrađen je 2. razred

4. Za najbolje debitante proglašen je 1. razred

- U VIŠIM RAZREDIMA:

1. Za sveukupni dojam na svečanosti (izgled stola, izlošci, aktivnost učenika, odnos prema radu, plakat) nagrađena je koalicija 6.a i 6.b razreda.

2. Za etno prikaz (predstavljanje zavičaja, tradicija, plodovi našega kraja, stari alati i pribor za pripravljanje jela) nagrađen je 8. b razred

3. Za aranžman stola (raznovrsnost, originalnost, uređenost) nagrađen je 7. a razred

4. Za najoriginalniji pojedinačni izložak ( stara peć- Mario Gabelica) nagrađen je 5. a razred

5. Za najljepši uradak (grožđe u tijestu - Barbara Znaor) nagrađen je 7. b razred

6. Za literarni izričaj na temu plodova Zemlje (pjesmica i plakat - Lara Vidak) nagrađen je 5. b razred

7. Za najukusniji izložak (pita od jabuka) nagrađen je 8. b razred.

Pohvala ide djeci iz našega vrtića i njihovoj odgajateljici, a posebna zahvala ide našoj voditeljici, učiteljici Mariji Radeljić.

Čestitamo svima.