Tjedan Vukovara: I moja svijeća je u svjetlu Vukovara
Autor: Ante Karin, 10. 11. 2011.

Povodom dvadesete obljetnice sjećanja na žrtvu Vukovara naša škola će cijeli sljedeći tjedan posvetiti tom simbolu svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za Domovinu. Tjedan sjećanja na Vukovar započinje u ponedjeljak, 14. studenoga 2011. godine gostovanjem gospodina Petra Malbaše, hrvatskog branitelja i ratnog snimatelja, a završava u petak, 18. studenoga 2011. godine u 17,00 sati simboličnim paljenjem svijeća.

Povodom Dana sjećanja na Vukovar (18. studenoga), naša će škola nizom aktivnosti obilježiti 20. godišnjicu Vukovarske tragedije. Tjedan sjećanja na Vukovar započinje u ponedjeljak, 14. studenog 2011. godine  gostovanjem gosp. Petra Malbaše, hrvatskog branitelja i ratnog snimatelja  koji će svojim svjedočenjem predočiti ratna zbivanja u vrijeme Domovinskoga rata.

Tijekom tjedna učenici će kroz nastavu, zajedno sa svojim učiteljima, nizom aktivnosti oteti zaboravu devedesete godine što će rezultirati izradom plakata, prezentacija. likovnih i literarnih radova, te, na kraju, sve to prirediti za školski list.

Tjedan Vukovara ćemo završiti u petak, 18. studenoga 2011. godine u 17,00 sati spomen akcijom „I u mom mjestu Vukovar svijetli“ simboličnim paljenjem svijeća i njihovim udruživanjem sa svijećama ostalih mještana Zmijavaca kroz glavnu ulicu dr. Franje Tuđmana kako bi zajedničkim plamenom dubokog  poštovanja i zahvalnosti odali priznanje simbolu svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za Domovinu.

Tijekom noći će na školskim prozorima  gorjeti 20 svijeća kao spomen na 20 proteklih godina i kao znak sjećanja na žrtvu Vukovara, njegovih branitelja i stradalnika u Domovinskom ratu.

Nastava će u petak, 18. studenoga 2011. godine biti pretežito posvećena sjećanju na 18. studenoga 1991. godine, a na školskim panoima će biti izloženi radovi naših učenika  posvećenih Vukovaru koji su urađeni tijekom tjedna.

Obilježavanjem 20. obljetnice Dana sjećanja na Vukovar sjećamo se i Škabrnje i njenih žrtava,  kao i svih nedužnih žrtava i branitelja Domovinskog rata diljem Domovine.

I ne zaboravimo upaliti svijeću i u našim domovima. Za Vukovar, za branitelje, za Hrvatsku.

Jer "...i koliko god se nekome činilo da ozdravlja, uspravlja se, raste i obnavlja se,

Vukovar još ne živi...kao da je zastao biti Vukovar...".