Europeana Education Competition 2019
Autor: Ante Karin, 14. 5. 2019.

Još jedno priznanje stiže u našu školu. Ovoga puta se radi o projektu Europeana DSI-4 na kojem je naša škola, zahvaljujući učenicima i učiteljici Almi Šuto, uvrštena među 30 pobjednika ovogodišnjeg natjecanja. Rezultati su objavljeni na platformi Teaching with Europeana.

Čestitamo učiteljici i svim učenicima iz naše škole!

Tijek provedbe nagrađenog scenarija učenja možete pogledati ovdje.

Kao dio dvogodišnjeg europskog projekta Europeana DSI-4, kreirana je platforma Teaching with Europeana. U projektu sudjeluje 130 učitelja iz 15 zemalja. Cilj je projekta da svi sudionici projekta svake godine, korištenjem materijala kulturne baštine objavljenih na portalu Europeana, izrade jedan scenarije učenja, provedu ih u razredu, zabilježe tijek provedbe, napišu osvrt na provedbu i nakon odobrenja postave na platformu Teaching with Europeana.

Nagrađeni scenarij učenja proveden je sa učenicima petih razreda, njih 39, a koji su imali zadatak da na osnovu fotografije napišu priču te na osnovu dodijeljene im priče nacrtaju digitalni crtež.

Učeničke radove i tijek provedbe ovog scenarija učenja možete pogledati ovdje.

Naša učiteljica Alma Šuto, zajedno s još dvije učiteljice iz Hrvatske, je izabrana među 30 pobjednika ovog natjecanja. Nagrada se sastoji od dvodnevne radionice za učitelje koja će se održati u Bruxelles u mjesecu lipnju.
Čestitamo učiteljici i učenicima iz naše škole!