Pristup Internetu putem CARNetove mreže
Autor: Administrator , 17. 9. 2006.

PRISTUP INTERNETU

MODEMSKI PRISTUP INTERNETU preko CARNet-a

Svaki korisnik iz sustava HUSOŠ može koristiti svoje korisničko ime i zaporku za modemsko spajanje na Internet od kuće po najpovoljnijoj cijeni. Isto su pravo učenici i zaposlenici mogli ostvariti i do sada, ali su morali ispunjavati i ovjeravati CARNet obrazac KR1 i slati ga u CARNet. Sada to više nije potrebno jer u školi ( članici CARNet-a ) postoji administrator imenika.

Kako se koristi ova usluga?

PRISTUP INTERNETU

MODEMSKI PRISTUP INTERNETU preko CARNet-a

Kako se koristi ova usluga?

Da biste ostvarili spajanje na Internet od kuće morate podatke s dobivenog obrasca zadati programu za spajanje. U slučaju da koristite operacijski sustav Windows povezivanje napravite tako da stvorite novu vezu. U prozor za popunjavanje podataka upišite podatke s dobivenog obrasca kao na slici.

U polje Korisničko ime / user name upišite: Korisničku oznaku (iz 2. stavka na obrascu) ime.prezime@skole.hr ,
a u polje Lozinka / password: Zaporku iz obrasca (stavka 4).

Povezivanje se ostvaruje na broj 076 76 76 76 i plaća se prema cjeniku CarNet modemskog pristupa na Internet:

• od 7:00 do 19:00 sati: 3,66 kn po satu
• od 19:00 do 7:00 sati: 1,83 kn po satu
• (nedjeljom i praznikom vrijedi jeftinija tarifa tijekom cijelog dana; u cijenu je uključen PDV)

Navedeni način spajanja nema nikakve veze sa ADSL ili nekim drugim načinom spajanja na Internet.