Projekt 3IN – INovacije + INkluzija = INškola   je usmjeren na pružanju konkurentnog obrazovanja učenika koji će rezultirati znanjima potrebnim za cjeloživotno učenje primjenjivo u svakodnevnim životnim situacijama. Njegovo ostvarenje će se biti vidljivo u unaprjeđivanju odgojno-obrazovnog rada i povećanju kvalitete u procesima učenja i poučavanja, u pokretanju novih suradnji u okruženju te međuškolskih suradnji na području EU. Teme projekta su primjena novih metoda u nastavnom procesu, razvoj poduzetničkih i digitalnih komunikacijskih kompetencija zaposlenika, poticanje veće uključenosti učenika s potrebama u nastavu primjenom modernih pristupa te jačanje europske dimenzije škole. To su i ključne kompetencije koje ovim projektom želimo unaprijediti.

Projektom planiramo provesti sve vrste aktivnosti i to 3 različita tečaja, 2 aktivnosti poučavanja, 2 promatranja rada i ugošćavanje učitelja iz različitih europskih država.

Web stranica projekta

Island - zemlja vatre, leda i stručnih usavršavanja u sklopu Erasmus+ projekt 3IN
Autor: Alma Šuto, 3. 8. 2022.

U sklopu Erasmus+ KA1 školskog projekta 3IN – : INovacije + INkluzija = INškola  3 učiteljice Alma Šuto, Ivana Rako Vuksan i Kristina Jakić te stručna suradnica logopedica Ivana Kujundžić posjetile su Reykjavik - Island od 24. - 31. srpnja 2022. te sudjelovale na sedmodnevnim tečajevima Teaching Entrepreneurship Skills,  Internationalization of school: international projects, eTwinning and online collaboration and new accreditation of the Erasmus Plus program i The six competences in Education: Creativity, Communication, Critical Thinking, Collaboration, Citizenship and Connectivity for the future education u organizaciji edukacijskog centra Project Manegment Spain Erasmus Plus, S.L.U.

Učiteljica informatike i tehničke kulture i koordinatorica projekta Alma Šuto  sudjelovala je na tečaju Teaching Entrepreneurship Skills, te stekla kompetencije za poboljšavanje poduzetničkih vještina kod učenika kroz aktivne nastavne metode, što će kod učenika poboljšati  kapacitete i mogućnosti  zapošljavanja i samozapošljavanja.

Učiteljica engleskog jezika Ivana Rako Vuksan sudjelovala je na tečaju Internationalization of school: international projects, eTwinning and online collaboration and new accreditation of the Erasmus Plus program na kojem je stekla kompetencije za ugradnju međunarodne i europske dimenzije u školski kurikulum  i kako iskoristiti nove Erasmus mogućnosti nakon uspješne akreditacije.

Učiteljica razredne nastave Kristina Jakić i stručna suradnica logopedica Ivana Kujundžić sudjelovale su na tečaju The six competences in Education: Creativity, Communication, Critical Thinking, Collaboration, Citizenship and Connectivity for the future education. Tijekom tečaja učile su kako kod učenika razviti 6 kompetencija (kreativnost, komunikacija, kritičko razmišljanje, suradnja, građanstvo i povezanost) koje su veoma važne vještine 21. stoljeća te  unaprijediti i poticati suradničko učenje.

Sudjelovanje na navedenim tečajevima imao je cilj pružiti učiteljima znanje i samopouzdanje za uključivanje ovih poticajnih vještina u školski kurikulum i školsko okruženje te primjenu u svakodnevnom radu. Tijekom sudjelovanja na ovim tečajevima sudionice su uspostavile kontakte s novim partnerima zainteresiranim za razvoj europskih projekata kroz specifične aktivnosti umrežavanja, što su i iskoristile, te je tako dogovorena buduća suradnja sa kolegama iz Portugala, Španjolske, Slovenije i Mađarske čime će naši učitelji i učenici imati priliku dodatno razvijati važne vještine 21. stoljeća i internacionalizirati školu. Sudionice su također stekle sigurnost i poboljšale komunikacijske i prezentacijske sposobnosti na engleskom jeziku.

U sklopu tečaja organizirani su i fakultativni izleti na kojima su sudionice upoznali kulturu, civilizaciju, kulturnu baštinu i neobičnu prirodu Islanda.

Ciljevi naših tečajeva su ostvareni, zadatci izvršeni. Sada s nestrpljenjem čekamo podijeliti kolegama naučeno kroz izlaganja i radionice te stečene kompetencije primijeniti u svakodnevnom radu s učenicima.

Ukupan dojam je zaista neprocjenjiv!

Priloženi dokumenti:
Alma_izvjestaj_island.pdf (927.33 KB)